Granulační linky PTN

PTN je přední evropská firma, která se specializuje na návrhy a výrobu zařízení kompletních granulačních linek pro aplikace ve výrobnách krmných směsí, v recyklačních provozech a při zpracování biomasy.

Granulační lis Progress

PTN vyvinulo řadu vlastních granulačních lisů s prstencovou matricí, v mnoha rozdílných velikostech, s průměrem matrice až 1100 mm a s kapacitami až do 30 t/h. Lisy jsou ve standardním provedení se dvěma motory, alternativně mohou být s jedním motorem. Obvodová rychlost matrice je podle receptury zpracovávané směsi nebo zpracovávané suroviny od 4,5 m/s do 8 m/s. Mohutný hlavní hřídel granulátoru je osazen 2 nebo 3 rolnami, novinka je unikátní technické řešení pouze s jednou rolnou. Automatický přítlak rolen se provádí pomocí jednoho hydraulického válce. Možnost doplnění lisu o přídavné zařízení, které umožní rychlou výměnu matrice během 15 minut.

Hygienizér RTB

Pro tepelné ošetření krmných směsí při vysoké teplotě a velmi dlouhé zádržné době vyvinulo PTN hygienizér, který při nízkých energetických nárocích eliminuje bakterie a zvyšuje kvalitu směsí. Při toku materiálu uvnitř RTB je dodržena zásada first-in / first-out (první dovnitř / první ven).

Kompaktor BOA

Kompaktor je speciální zařízení pro napařování a přidávání tekutých složek, které se instaluje před granulační lis a zvyšuje kvalitu krmiva v kombinaci s mnohem vyšší kapacitou. Do mixovací části kompaktoru je možné přidávat páru, vodu, tuk, melasu a další tekutiny. Přední část stroje je osazena mechanickou třecí hlavou k docílení dobré homogenity směsi před vstupem do granulátoru.

Válcový šrotovník

Nová řada válcovacích šrotovníků HE byla vyvinuta pro drcení nebo mletí různých materiálů, jako je obilí, olejnatá semena, biomasa a další, s optimálním výsledkem a nízkou spotřebou energie. Jednotka se dvěma velkými, nezávisle poháněnými a axiálně rýhovanými válci může být využita samostatně nebo mohou být sestaveny dvě až tři jednotky nad sebou. Díky přesnému nastavení vzdálenosti mezi válci je dosaženo optimální kvality vystupující suroviny s minimálním podílem prachových částic.

Další zařízení PTN

 • dávkovací šnek
 • mixér /kondicionér
 • drtič granulí
 • rotační třídič granulí

 

 • Pelleting Technology
  Netherlands BV
 • Galvaniweg 29
 • 5482 TN Schijndel
 • The Netherlands
 • ptn.nl

Fotogalerie

<
Alvan Blanch - Granulační lis Progress Alvan Blanch - Hygienizér RTB Alvan Blanch - BOA kompaktor Alvan Blanch - Dvojitý kondicionér Alvan Blanch - Drtič granulí Alvan Blanch - Válcový šrotovník Alvan Blanch - Granulační lis Progress
>

Ke stažení